Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 7-17 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Buďme v kontaktu!

Získejte přístup k novinkám a speciálním akcím. Vše se dozvíte jako první!

Nebojte, newslettery odesíláme maximálně 2x měsíčně. 

Kosmetika The Ordinary

Historie kosmetiky

Značka The Ordinary byla vyvinuta společností DECIEM. Ta byla založena v roce 2013. U jejího zrodu stal Brandon Truaxe.

Ten byl rozčarován z dosavadního fungování kosmetického průmyslu a dal si za cíl to změnit. Do laboratoře tak přivedl tým biochemiků, kteří měli za úkol využít známé technologie a s nejlepším vědomím a svědomím vytvořit funkční a dostupnou kosmetiku.

Zrodila se proto značka The Ordinary a od počátku si nesla svou základní hodnotu v podobě otevřenosti a poctivosti. Díky tomu se stala dostupnou širokému spektru uživatelů s různými typy pleti.

Kosmetika The Ordinary svým konceptem sází na minimalismus. Komu je určena a jaké účinky má?

Základní filosofie značky The Ordinary

Navzdory svému názvu je kosmetika The Ordinary neobyčejná svou filosofií. Ta je založena na jednoduchosti, minimalismu a přístupnosti pro spotřebitele.

Složení kosmetiky The Ordinary je proto popsáno srozumitelnou a přístupnou formou bez snahy spotřebitelům především prodat silný marketing. V popisu značky nenajdete žádné fráze jako převratné technologie nebo unikátní složení. The Ordinary sází na skutečně účinné a ověřené postupy.

Jaké produkty nabízí?

Spotřebitel si tak sám může koupit koncentrace aktivních látek a poskládat si tyto základní složky dle potřeby. Takto cílená péče je vysoce efektivní.

The Ordinary péče o pleť je vhodná pro všechny typy pleti i problémy, které běžně s pletí řešíme. Například stárnoucí pleť, která potřebuje řešit první vrásky, suchou pokožku vyžadující hydrataci nebo poškozenou pleť s jizvami. Produkty The Ordinary jsou zaměřeny rovněž na boj proti akné.

Obecně platí, že se jako první v pořadí aplikují produkty na bázi vody, na ně lze vrstvit oleje a krémy. Začít je vhodné pouze s jednou aktivní látkou. Je navíc vhodné vyzkoušet snášenlivost produktů. Ani v rámci pečlivě definovaného složení nelze vyloučit individuální nesnášenlivost.

Složení kosmetiky The Ordinary

Produkty The Ordinary jsou koncipovány především na působení několika klíčových složek. Zejména jsou to:

  • exfoliační kyseliny
  • retinoidy
  • molekuly (niacinamide)
  • peptidy
  • vitamín C

Kyseliny

Produkty s obsahem tzv. alfa hydroxy kyselin (AHA) jsou určeny k celkovému rozjasnění a omlazení pleti. Tyto kyseliny se vyskytují v ovoci, proto se nazývají ovocné. Mezi nejznámější zástupce alfahydroxylových kyselin patří zejména kyselina salicylová, glykolováa mléčná.

Vhodné jsou na mladistvou pleť, které mohou pomoci s akné. Zodpovědné jsou za to antioxidační vlastnosti těchto kyselin, které kontrolují produkci mazu na pokožce. Problematické pleti napomáhají s vyhlazením nerovností (stažení pórů). Zralé pleti dokáží AHA kyseliny zajistit hydrataci a používají se stejně tak i ke korekci drobných vrásek nebo zesvětlení pigmentových skvrn.

Velmi dobře snášeny jsou všemi typy pleti. Kromě té zralé a mladistvé mohou být aplikovány i na pokožku citlivou. Nejlépe se v případě citlivé pokožky osvědčila kyselina mandlová. Výhodou používání těchto kyselin je poměrně rychle viditelný efekt.

Retinoidy

Retinoidyjsou přípravky obsahující účinné látky acitretin, adapalen, alitretinoin, bexaroten, isotretinoin, tazaroten a tretinoin. Jedná se o chemické látky příbuzné vitamínu A. K syntetickým derivátům se přistoupilo proto, že se vysoké dávky vitamínu A ukázaly být toxické, nízké dávky byly naopak neúčinné.

Retinoidy mají výrazný vliv na kontrolu činnosti mazové žlázy. Užívají se proto v léčbě kožních onemocnění, zejména akné. Vysokou účinnosti prokazuje zejména isotretinoin.

Tyto látky se též účastní procesu buněčné proliferace a diferenciace. Jsou schopny ovlivnit epidermální růst a kontrolovat diferenciaci buněk. Zjednodušeně řečeno tak mohou podporovat přirozenou obnovu kůže, ale kontrolovat i nadměrný růst buněk, ke kterému dochází například u lupénky.

Používají se i pro zmírnění vrásek. Hodí se tak i pro zralou pleť. Citlivá pokožka naproti tomu může reagovat podrážděním. I pokud citlivou pleť nemáte, ale retinoidy jste zatím nevyzkoušeli, pak začněte s granaktivními retinoidy.

Molekuly

Produkty na bázi molekul jsou založeny na působení nikotinamidu/niacinamidu, což je jedna z forem vitamín B3 (niacinu).

Ten se používá ke kontrole kožního mazu. Vhodný je tak především pro pleť aknózní. Také pomáhá v pleti zadržet vodu, a tím ji hydratovat. Účinný může dále být u zralé pokožky ke zmírnění drobných vrásek a vyhlazení pleti, neboť podporuje aktivitu fibroblastů.

Dalším produktem v této produktové řadě je sérum s kofeinem. To je určeno k redukci otoků a tmavých kruhů pod očima. Obecně může být kofein využit ke snížení začervenání pleti a celkovému vyhlazení pokožky.

Peptidy

Peptidy jsou látky, které vznikají spojením aminokyselin peptidovou vazbou. Tyto látky dokáží stimulovat fyziologické procesy v kůži.

Své místo mají především v anti-aging kosmetice, kde podporují produkci kolagenu a elastinu. Příznivě tím působí na omlazení pleti, kterou zpevňují a napomáhají k redukci drobných vrásek. Mají i antimikrobiální efekt, využitelné jsou tedy i pro aknózní pokožku.

Vitamín C

Vitamín C je v kosmetickém průmyslu oblíbený pro svou vysokou účinnost. V produktech péče o pleť se využívá tato účinná látka v modifikované formě, neboť deriváty jsou dostatečně stabilní.

Značnou výhodou užívání vitamínu C v pečujících přípravcích je především to, že je velmi dobře tolerován prakticky všemi typy pleti.

Postará se především o zachování pevnosti a pružnosti, pokožka tak působí mladistvým dojmem. Kromě toho přispívá k její regeneraci a ke sjednocení barevného tónu pokožky.

Novinky z našeho blogu

Kyseliny na pleť a jejich účinky
05.01.2021
Kyseliny na pleť a jejich účinky
Pleťové kyseliny bychom mohli rozdělit do tří hlavních skupin. Jsou jimi AHA kyseliny, BHA kyseliny a PHA kyseliny. Liší se od sebe hlavně velikostí m... číst celé
Výběr produktů 2. díl: Podle typu pleti
10.12.2020
Výběr produktů 2. díl: Podle typu pleti
Každý typ pleti řeší své specifické problémy, každopádně možná nedokážete svůj problém správně pojmenovat. Podívejte se na znaky typů pleti a produkty... číst celé
Výběr produktů 1. díl: Podle problému
10.12.2020
Výběr produktů 1. díl: Podle problému
Ať už vás trápí vrásky, akné, pigmentové skvrny nebo rozšířené póry, pro jeden problém je možné použít více produktů. Před použitím si ale přečtěte pr... číst celé
Průvodce produkty The Ordinary
10.12.2020
Průvodce produkty The Ordinary
Kompletní průvodce kategoriemi a produkty. Podívejte se, kdy je nejlepší zařadit produkty do rutiny a s jakými dalšími je raději nepoužívat dohromady.... číst celé
Buďte u toho první!
Novinky a akce do vašeho emailu. Newsletter dostanete maximálně 4x měsíčně.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz